Psychoterapeutické poradenství

je důvěrný rozhovor, pomoc a podpora při hledání sebe sama. Nabízí možnost podívat se hlouběji ke kořenům našich psychických i fyzických problémů.

Psychoterapeutická sezení pomáhají uvědomit si problémy v souvislostech, vidět situace novým způsobem.

Díky terapeutické práci můžete nahlédnout do svého nitra a řešit své obavy, nejistoty, deprese či bloky, které vás navenek svazují a zabraňují žít svobodně.

Můžete tak  nalézt svou přirozenost , žít více radostný život a dostat se do kontaktu se svými přáními a potřebami.

 

akvarel

Jak to probíhá? 

Na první setkání se obvykle domluvíme telefonicky nebo emailem.. Pokud nezvedám telefon, je to proto, že právě pracuji s klientem. Většinou se snažím co nejdříve volat zpět. 

Ještě jednodušší je využít on-line rezervaci na portálu Známý lékař. Doma si v klidu vyberete čas, který vám vyhovuje a rezervujete si ho v objednávkovém formuláři. Vám přijde na mobil potvrzení a mě se zobrazí sms s vaší rezervací :-)

Na první konzultaci se budeme domlouvat na cíli naší spolupráce, na tom co od terapie očekáváte, stanovíme si jasná pravidla pro společnou práci.

Obvykle po domluvě nabízím 3 - 5 sezení, abyste si vyzkoušeli způsob mojí práce, potom vyhodnotíme, jak je pro vás naše setkávání přínosné a jestli v něm chcete pokračovat.

Můj způsob práce

Základem našeho setkání je vztah založený na důvěře a bezpečí a akceptaci vás, jako jedinečné a neopakovatelné bytosti. 

Při své práci vycházím z principů satiterapie, což je přístup, který integruje postupy z naší západní psychoterapie a východních nauk. Ráda využívám i arteterapii, 

Při práci používám hlavně rozhovor, ale i různé jiné techniky které mohou obohatit naši práci - aktivní imaginaci, práci s kamínky, obrázky, projektivními kolážemi, kreslení, malování... Techniky nikomu nevnucuji, přicházím s nimi jako s nabídkou, je na vás jestli je přijmete.

Můžu vás naučit různé techniky relaxace, dechová cvičení a další techniky, které využijete při zvládání úzkosti, strachu a stresu.

Nečekejte ode mě nějaké návody jak žít, spíše budeme spolu hledat vaši jedinečnou strategii, jak vaše potíže řešit

enkaustika
enkaustika

S čím vám mohu pomoci...

je mnoho oblastí, situací a prožívání v životě ve kterých je užitečné a potřebné objevit své nové možnosti, nastartovat změnu. Může jít například o tyto situace.

Procházíte těžkým životním obdobím, cítíte se dlouhodobě pod tlakem? Cítíte se smutní, bez energie, vyčerpaní?
 
Nejste spokojení se svým prožíváním, zaplavují vás pocity se kterými si nevíte rady (úzkost, smutek, vztek, bezmoc, strach)?
 
Zastihla a zaskočila vás nemoc, zažili jste traumatizující zkušenost, dlouhodobě se potýkáte se stresem ?
 
Cítíte, že potřebujete něco změnit, ale vlastně nevíte co? Nebo stojíte před nějakým rozhodnutím?
 
Špatně spíte, v noci se budíte, cítíte úzkost, neumíte se uvolnit a odpočívat?
 
Vztahy s ostatními vnímáte jako neuspokojivé, cítíte se závislí na alkoholu, práci, partnerovi ?
 
Chcete se posunout ve svém životě, lépe se zorientovat, podpořit svůj osobnostní růst?